Srpen 2013

Užitečné odkazy

10. srpna 2013 v 17:50 | Scarlet
- snad nejznámější internetové encyklopedie obasahující články všech možných žánrů
- zeměpisné stránky
- stránky věnované zemím
- Chcete se prozkoušet, jak jste dobří ve znalostech zeměpisu? Tak směle do toho!
- Stránky plné informací a referátů
- Stránky na kterých si můžete prozkoušet své znalosti o státech, UNESCO památkách, poloh hlavních městech atd.
- Jste milovníky severské kultury? Tak honem navštivte Skandinávský dům!
- stránky na kterých najdete mapy světadílů a států k tisku

O blogu

10. srpna 2013 v 16:14 | Scarlet
The Magic World je blog věnovaný všem milovníkům zeměpisu a cestovatelským duším a byl spuštěn 9. srpna 2013 ve 20:00 hodin v hlavním městě České republiky, v Praze. Byl vytvořený za účelem informovat ostatní o krásách našeho velkého a rozmanitého světa. Doufám, že tu naleznete, vše co potřebujete, ať už pouze pro zábavu, zvědavost či jiné poučení a že se Vám tu bude líbit!

Všechny informace obsažené v článcích a grafika jsou pouze mým dílem a nikoho jiného. Pokud si chcete cokoliv vypůjčit, prosím uvěďte zdroj a nebo mě informujte.

Pokud máte jakýkoliv dotaz či připomínku, nebojte se napsat komentář či na můj email the-magic-world@email.cz.
Děkuji za pochopení a za návštěvu!

Severní Evropa

10. srpna 2013 v 13:45 | Scarlet
Severní Evropa je tvořena státy nacházející se převážně na Skandinávském poloostrově. Tento poloostrov omývá Norské, Severní a Baltské moře. Velká část krajiny byla přetvořena zaledněním, které zanechalo na norském pobřeží přes 1000 ostrovů a fjordů. Ve Finsku se vytvořila plošina, tvořená několika tisíci jezery. Skandinávie leží v mírném a subpolárním podnebním pásu, úplný sever a celý Island i Grónsko se nacházejí již v polárním pásu. Klima je ovlivněno Severoatlantickým proudem, proto je zde tepleji, než by se podle zeměpisné šířky mohlo zdát.
Většina území je pokryta lesy, ale se stále vzrůstajícím počtem obyvatel a požadavky průmyslu, dochází na mnoha místech k velkoplošnému kácení. Švédsko je jednou z posledních oblastí v Severní Evropě se zachovanou původní přírodou. Severské státy jsou vyspělé a proto poskytují obyvatelstvu vysokou životní úroveň. Hustota zalidnění je zde, ale nízká.

STÁTY

Norsko
Švédsko
Finsko
Dánsko
Island

All Rights Reserved © Scarlet, 2013-2018 | Design by Scarlet